9LPR600CGLF OverviewAs part of the packaging, there is a serial number TFSOP associated with the product. There are 2009 published parts for this part. A Surface Mount mounting is recommended. 56 pins are on the device. There must be 0°C minimum operating temperature for this device. Operating temperatures should be below 70°C.
9LPR600CGLF Featureswith 56 Pins
9LPR600CGLF ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
9LPR600CGLF application specific timer applications.
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | TFSOP |
| Number of Pins | 56 |
| Published | 2009 |
| Part Status | Discontinued |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| PLL | No |
| Length | 14mm |
| Width | 6.1mm |
| Thickness | 1mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |