9VRS4420DKLF OverviewThe Tray package provides access to it. An accompanying case is included. A mounting type of Surface Mount is recommended. normaloperation has a maximum frequency of 122.88MHz. Temperatures can be varied in the -40°C~85°C range. This component primarily serves the purpose of PCI Express (PCIe).
9VRS4420DKLF FeaturesMounting Type: Surface Mount
9VRS4420DKLF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
9VRS4420DKLF application specific timer applications.
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Frequency (Max) | 122.88MHz |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Factory Lead Time | 7 Weeks |
| Number of Pins | 48 |
| Published | 2013 |
| Length | 6mm |
| Width | 6mm |
| Thickness | 900μm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |