9ZXL1230AKLF OverviewThe package Tray contains it. In a 56-VFQFN Exposed Pad-shaped case, it comes. The recommended mounting type is Surface Mount. On the device, there are 1. For normaloperation, 150MHz is the maximum frequency. Variations are made in the range of operating temperature 0°C~70°C. The component can supply a voltage of 1.05V~3.3V. The main purpose of the component is Intel QPI, PCI Express (PCIe). The output will be HCSL.
9ZXL1230AKLF FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of HCSL
9ZXL1230AKLF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
9ZXL1230AKLF application specific timer applications.
Wireless Access Point
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 56-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 1.05V~3.3V |
| Output | HCSL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 150MHz |
| Input | Clock |
| Ratio - Input:Output | 1:12 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | Intel QPI, PCI Express (PCIe) |