![]()
Add to cart |
| Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Contact Plating | Lead, Tin |
| Mount | Through Hole |
| Package / Case | TO-100-10 Metal Can |
| Number of Pins | 10 |
| Packaging | Bulk |
| JESD-609 Code | e0 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 10 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | Tin/Lead (Sn63Pb37) |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Terminal Form | WIRE |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT APPLICABLE |
| Supply Voltage | 15V |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| Frequency | 1MHz |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT APPLICABLE |
| Base Part Number | AD632 |
| Function | Analog Multiplier/Divider |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Number of Elements | 1 |
| Temperature Grade | MILITARY |
| Number of Circuits | 4 |
| Max Supply Voltage | 22V |
| Min Supply Voltage | 8V |
| Analog IC - Other Type | ANALOG MULTIPLIER OR DIVIDER |
| Operating Supply Current | 6mA |
| Accuracy | 0.5 % |
| Slew Rate | 20 V/μs |
| Max Input Voltage | 12V |
| Bandwidth | 1MHz |
| Neg Supply Voltage-Nom (Vsup) | -15V |
| Settling Time | 2 μs |
| Max Dual Supply Voltage | 22V |
| -3db Bandwidth | 1MHz |
| Min Dual Supply Voltage | 8V |
| Dual Supply Voltage | 15V |
| Number of Bits/Stages | 4-Quadrant |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |