![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-FQFP |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (10x10) |
| Operating Temperature | -20°C~85°C TA |
| Packaging | Tray |
| Published | 2011 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Applications | Digital Audio Interfacing |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Base Part Number | AK4128A |
| Function | Sample Rate Converter |
| Number of Channels | 8 |
| Interface | I2S |
| Specifications | 8kHz ~ 216kHz |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |