![]()
Add to cart |
| Mfr | Asahi Kasei Microdevices/AKM |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Sample Rate Converter |
| Applications | Digital Audio Interfacing |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | I²C, SPI |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Specifications | 8kHz ~ 768kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Operating Temperature | -40°C~105°C TA |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Published | 2005 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Interface | I2C, SPI |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |