![]()
Add to cart |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Volume Control |
| Applications | Automotive Audio, Consumer Audio |
| Number of Channels | 6 |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 9.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications | -109dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOP (0.213", 5.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SSOP-A |
| Factory Lead Time | 9 Weeks |
| Package / Case | 24-SOP (0.213, 5.40mm Width) |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 24 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Published | 2015 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 24 |
| ECCN Code | EAR99 |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Voltage - Supply | 7V~9.5V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Terminal Pitch | 0.8mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Power Supplies | 8.5V |
| Interface | I2C |
| Consumer IC Type | TONE CONTROL CIRCUIT |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |