![]()
Add to cart |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Audio Tone Processor |
| Applications | Automotive Audio |
| Number of Channels | 3 |
| Interface | - |
| Voltage - Supply | 7V ~ 9.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-SOP (0.213", 5.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 32-SSOP-A |
| Factory Lead Time | 9 Weeks |
| Package / Case | 32-SOP (0.213, 5.40mm Width) |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 32 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Published | 2015 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 32 |
| Additional Feature | SEATED HT-CALCULATED |
| Voltage - Supply | 7V~9.5V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Terminal Pitch | 0.8mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 9.5V |
| Power Supplies | 8.5V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 7V |
| Consumer IC Type | CONSUMER CIRCUIT |
| Height Seated (Max) | 2.01mm |
| Width | 5.4mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |