![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 11 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TSSOP |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 20 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Published | 2013 |
| Part Status | Discontinued |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 20 |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Number of Functions | 1 |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 9.5V |
| Power Supplies | 8.5V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 7V |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | I2C |
| Consumer IC Type | CONSUMER CIRCUIT |
| Length | 6.5mm |
| Width | 4.4mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | - |
| Product Status | Last Time Buy |