![]()
Add to cart |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | - |
| Product Status | Not For New Designs |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Surface Mount | YES |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Published | 2013 |
| Part Status | Discontinued |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 6 |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Terminal Form | BALL |
| Supply Voltage | 3V |
| Terminal Pitch | 0.4mm |
| JESD-30 Code | R-PBGA-B6 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Power Supplies | 3V |
| Temperature Grade | OTHER |
| Number of Channels | 1 |
| Interface | Serial |
| Analog IC - Other Type | VOICE COIL MOTOR CONTROLLER |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |