![]()
Add to cart |
| Mfr | Vishay Siliconix |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Detection Switch |
| Applications | Consumer Audio |
| Number of Channels | 1 |
| Interface | - |
| Voltage - Supply | 1.6V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-UFQFN |
| Supplier Device Package | 10-miniQFN (1.4x1.8) |
| Factory Lead Time | 10 Weeks |
| Number of Pins | 10 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2016 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 1.6V~5.5V |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Analog IC - Other Type | AUDIO/VIDEO SWITCH |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |