![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Supplier Device Package | 100-TQFP (14x14) |
| Package | Tray |
| Base Product Number | CY7C9335 |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Product Status | Obsolete |
| Series | - |
| Type | Video Decoder |
| Applications | DVB-ASI, SMPTE-259M |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| Surface Mount | YES |
| Packaging | Tray |
| Published | 2003 |
| JESD-609 Code | e4 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 100 |
| Terminal Finish | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 5V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Base Part Number | CY7C9335 |
| Pin Count | 100 |
| JESD-30 Code | S-PQFP-G100 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Temperature (Max) | 70°C |
| Temperature Grade | COMMERCIAL |
| Length | 14mm |
| Height Seated (Max) | 1.6mm |
| Width | 14mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |