![]()
Add to cart |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Product Category | AC DC Converters, Offline Switchers |
| Series | - |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package-Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Supplier-Device-Package | 16-SO |
| Watt | - |
| Output-Isolation | Isolated |
| Internal-Switch-s | No |
| Voltage-Breakdown | - |
| Topology | Half-Bridge |
| Voltage-Start-Up | 10.7V |
| Voltage-Supply-Vcc-Vdd | 8 V ~ 16.6 V |
| Duty-Cycle | 50% |
| Frequency-Switching | 400kHz |
| Fault-Protection | - |
| Control-Features | EN |