![]()
Add to cart |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Product Category | AC DC Converters, Offline Switchers |
| Series | - |
| Packaging | Alternate Packaging |
| Package-Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Supplier-Device-Package | 16-SO |
| Watt | - |
| Output-Isolation | Isolated |
| Internal-Switch-s | No |
| Voltage-Breakdown | - |
| Topology | Flyback |
| Voltage-Start-Up | 14V |
| Voltage-Supply-Vcc-Vdd | 8 V ~ 23 V |
| Duty-Cycle | 70% |
| Frequency-Switching | 100kHz |
| Fault-Protection | Current Limiting, Over Load |
| Control-Features | Frequency Control, Soft Start |