![]()
Add to cart |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Line Driver |
| Applications | Pre-Amplifier |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | Serial |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications | Class AB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Factory Lead Time | 18 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Number of Pins | 14 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tube |
| Published | 2012 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Consumer IC Type | CONSUMER CIRCUIT |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |