![]()
Add to cart |
| Manufacturer | onsemi |
| Product Category | AC DC Converters, Offline Switchers |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package-Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Supplier-Device-Package | 14-SOP |
| Watt | - |
| Output-Isolation | - |
| Internal-Switch-s | No |
| Voltage-Breakdown | - |
| Topology | - |
| Voltage-Start-Up | 16V |
| Voltage-Supply-Vcc-Vdd | 10 V ~ 30 V |
| Duty-Cycle | 48% |
| Frequency-Switching | Up to 500kHz |
| Fault-Protection | Current Limiting |
| Control-Features | Frequency Control |