AD8193ACPZ-R7 OverviewAs far as the device is concerned, it has {0} channels.
AD8193ACPZ-R7 FeaturesAD8193ACPZ-R7 ApplicationsThere are a lot of Analog Devices Inc.
AD8193ACPZ-R7 Special Purpose Analog Switches applications.
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
Motor feedback
Packaging
Printing
| Lifecycle Status | OBSOLETE (Last Updated: 1 week ago) |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Number of Pins | 32 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e3 |
| Feature | TMDS, HDMI, DVI, Buffered |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 32 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Applications | Video |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | AD8193 |
| Pin Count | 32 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.6V |
| Number of Channels | 4 |
| Supply Type | Single |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 3V~3.6V |
| Length | 5mm |
| Height Seated (Max) | 1mm |
| Width | 5mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |