ADD8710ARUZREEL OverviewIt is recommended to operate at a temperature below 155 °C.At least -55 °C is recommended as the operating temperature.
ADD8710ARUZREEL FeaturesADD8710ARUZREEL ApplicationsThere are a lot of Other
ADD8710ARUZREEL Video Amps and Modules applications.
Analog and Digital Mixing Consoles
Broadcast Studio Equipment
Audio Test And Measurement
High-End A/V Receivers
Automotive
Car Audio
Premium Audio
External Audio Amplifiers
Body Control Modules
High-Fidelity (HiFi) Headphone Drivers
| Tolerance | 0.25 % |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Resistance | 1.07 kΩ |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition | Thin Film |
| Power Rating | 250 mW |
| Voltage Rating | 150 V |
| Height | 650 µm |