ADG2188YCPZ-HS-RL7 OverviewDepending on the settings, temperatures can be controlled at {0}.
ADG2188YCPZ-HS-RL7 FeaturesADG2188YCPZ-HS-RL7 ApplicationsThere are a lot of Analog Devices Inc.
ADG2188YCPZ-HS-RL7 Special Purpose Analog Switches applications.
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
Motor feedback
Packaging
Printing
Registration mark timing
Spooling or level wind
Stagecraft
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 32 |
| Operating Temperature | -40°C~125°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e3 |
| Feature | I2C |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 32 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Resistance | 35Ohm |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Applications | Telecommunications, Ultrasound |
| Terminal Position | QUAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 5V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Base Part Number | ADG2188 |
| Pin Count | 32 |
| Number of Channels | 1 |
| Max Supply Voltage | 5V |
| Min Supply Voltage | 5V |
| Analog IC - Other Type | CROSS POINT SWITCH |
| Operating Supply Current | 50nA |
| Max Output Voltage | 3V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 12V ±5V |
| Supply Type | Dual, Single |
| Bandwidth | 300MHz |
| Neg Supply Voltage-Nom (Vsup) | -5V |
| Max Dual Supply Voltage | 5.5V |
| -3db Bandwidth | 210MHz |
| On-State Resistance (Max) | 50Ohm |
| Min Dual Supply Voltage | 4.5V |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 8:8 |
| Off-state Isolation-Nom | 64 dB |
| On-state Resistance Match-Nom | 4.5Ohm |
| Switching | MAKE-BEFORE-BREAK |
| Switch-on Time-Max | 200ns |
| Switch-off Time-Max | 250ns |
| Length | 5mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |