ADN2806ACPZ OverviewLocated in the Tray package, it can be accessed. 32-WFQFN Exposed Pad, CSP comes with the case. The mounting type to use is Surface Mount. 32 terminations are found in it. Voltage 3.3V is provided by the part. To run 260, we utilize this part's peak reflow temperature. As of right 1w, the device has 1. There is a maximum frequency for normaloperation of 622MHz. Clock program is possible to adjust the operating temperature range of -40°C~85°C. There is a possibility of the component supplying a voltage of 3V~3.6V. Component SONET/SDH serves the main purpose. In this case, LVDS is meant to be the output. You will be able to search for information based on ADN2806. Circuits application is recommended to mount Circuits application wCircuits applicationh Surface Mount. 32 pins are provided on the device. The board includes 32 pins. 3.3V is the recommended supply voltage. Supply current is available at 109mA. SONET;SDH is appropriate for the part.
ADN2806ACPZ FeaturesMounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): 260
Include 1 Circuits
run the output at th range of LVDS
with 32 Pins
operate supply voltage at the range of 3.3V
ADN2806ACPZ ApplicationsThere are a lot of Analog Devices Inc.
ADN2806ACPZ application specific timer applications.
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
| Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Number of Pins | 32 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 32 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Applications | SONET;SDH |
| Max Power Dissipation | 360mW |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | ADN2806 |
| Output | LVDS |
| Pin Count | 32 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Current | 109mA |
| Power Dissipation | 360mW |
| Frequency (Max) | 622MHz |
| Data Rate | 622 Mbps |
| Input | CML |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | SONET/SDH |
| Length | 5mm |
| Width | 5mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |