ADPD174GGIACEZR7 OverviewIn the way of 4-SMD, No Lead, it is packaged.There is a type MHz Crystal electrical device here.
ADPD174GGIACEZR7 FeaturesADPD174GGIACEZR7 ApplicationsThere are a lot of Other
ADPD174GGIACEZR7 AFE applications.
Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
RADAR processing, digital oscilloscopes
CMOS Image sensors for mobile applications
Medical Instrumentation and medical imaging
Music recording
Digital signal processing
Scientific instruments
Rotary encoder
Displaying
Transducer
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Package | Bulk |
| Mfr | Suntsu Electronics, Inc. |
| Product Status | Active |
| Height - Seated (Max) | 0.020 (0.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | SXT214 |
| Size / Dimension | 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm) |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 20 MHz |
| Frequency Stability | ±20ppm |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 200 Ohms |
| Load Capacitance | 18pF |
| Operating Mode | Fundamental |
| Frequency Tolerance | ±15ppm |