ADSP-CM417CSWZ-DF OverviewIt is a kind of electronic component that comes in a package of 176-LQFP Exposed Pad.Packaging is provided in the form of Tray.In addition to meeting a wide range of requirements, it is a member of Dual Core.The machine is mounted in the way of Surface Mount in order to facilitate its operation.By operating the device at the temperature of -40°C~125°C TJ, a normal operation is ensured.It refers to the analog voltage range of 3.30V that may be input or output.The configuration of this board includes 176 pins.
ADSP-CM417CSWZ-DF FeaturesSupplied in the 176-LQFP Exposed Pad package
ADSP-CM417CSWZ-DF ApplicationsThere are a lot of Analog Devices Inc.
ADSP-CM417CSWZ-DF DSP applications.
Sonar
Voice recognition
Financial signals
Other sensor array processing
Spectral density estimation
Statistical signal processing
Digital image processing, data compression
Video coding, audio coding
Image compression
Signal processing for telecommunications
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 176-LQFP Exposed Pad |
| Number of Pins | 176 |
| Operating Temperature | -40°C~125°C TJ |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Last Time Buy |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Dual Core |
| Interface | CAN, SPI, UART |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Non-Volatile Memory | FLASH (1MB) |
| Voltage - Core | 1.20V |
| On Chip Data RAM | 192kB |
| Clock Rate | 100MHz, 240MHz |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |