| Mfr | onsemi |
| Series | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Audio Signal Processor |
| Function | Digital Audio Interfacing |
| Applications | 4 |
| Number of Channels | GPIO, I²C, PCM, SPI, UART |
| Interface | 0.9V ~ 2V |
| Voltage - Supply | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Operating Temperature | 12.8kHz |
| Specifications | Surface Mount |
| Mounting Type | 35-VFBGA, WLCSP |
| Package / Case | 35-WLCSP (3.63x2.68) |
| Supplier Device Package | |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 35-VFBGA, WLCSP |
| Supplier Device Package | 35-WLCSP (3.63x2.68) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Series | BelaSigna® 300 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Applications | Digital Audio Interfacing |
| Voltage - Supply | 0.9V~2V |
| Function | Audio Signal Processor |
| Number of Channels | 4 |
| Interface | GPIO, I2C, PCM, SPI, UART |
| Specifications | 12.8kHz |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 35 |
| Published | 2005 |
| Pbfree Code | yes |
| Number of Terminations | 35 |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Terminal Form | BALL |
| Base Part Number | B300 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 2V |
| Power Supplies | 1.8V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 0.9V |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Consumer IC Type | CONSUMER CIRCUIT |
| Length | 3.63mm |
| Height Seated (Max) | 1mm |
| Width | 2.68mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |