![]()
Add to cart |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Product Status | Obsolete |
| Function | Voice Processing Unit (VPU) |
| Applications | Audio Systems |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | Serial |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Specifications | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package | 28-PLCC (11.51x11.51) |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | 0°C~70°C TA |
| Packaging | Tube |
| JESD-609 Code | e0 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 28 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | J BEND |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 245 |
| Supply Voltage | 5V |
| Base Part Number | DS2164 |
| Power Supplies | 5V |
| Telecom IC Type | ADPCM CODEC |
| Filter | NO |
| Companding Law | A/MU-LAW |
| Length | 11.505mm |
| Height Seated (Max) | 4.57mm |
| Width | 11.505mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |