![]()
Add to cart |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel® |
| Product Status | Voice Processing Unit (VPU) |
| Function | Communication Systems |
| Applications | 1 |
| Number of Channels | SPI |
| Interface | 2.7V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Operating Temperature | 16kbps |
| Specifications | Surface Mount |
| Mounting Type | 28-LSSOP (0.220", 5.60mm Width) |
| Package / Case | 28-SSOP-B |
| Supplier Device Package | |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-LSSOP (0.220, 5.60mm Width) |
| Number of Pins | 28 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Series | LSI |
| Published | 2010 |
| Part Status | Not For New Designs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Applications | Communication Systems |
| Voltage - Supply | 2.7V~3.6V |
| Base Part Number | BU6939 |
| Function | Voice Processing Unit (VPU) |
| Number of Channels | 1 |
| Interface | SPI |
| Data Rate | 128 kbps |
| Specifications | 16kbps |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |