CYAT817AZA98-5BFBA OverviewPackaged in a Reel-shape.This package has been dispatched along with the 5 mm x 3.2 mm package.Like other high-quality Oscillatorss, it provides excellent data acquisition capabilities.We recommend visiting the official 655 series/family/product line website for more information.
CYAT817AZA98-5BFBA FeaturesCYAT817AZA98-5BFBA ApplicationsThere are a lot of Cypress
CYAT817AZA98-5BFBA Touch Screen Controllers applications.
Medical Instrumentation and medical imaging
Music recording
Digital signal processing
Scientific instruments
Rotary encoder
Displaying
Transducer
Microcontrollers.
Digital Storage Oscilloscope
Scientific instruments.
| Package / Case | 5 mm x 3.2 mm |
| Duty Cycle - Max | 55 % |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Supply Voltage - Max | 2.62 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Factory Pack Quantity:Factory Pack Quantity | 1000 |
| Supply Voltage - Min | 2.37 V |
| Manufacturer | CTS |
| Brand | CTS Electronic Components |
| RoHS | Details |
| Series | 655 |
| Packaging | Reel |
| Subcategory | Oscillators |
| Current Rating | 55 mA |
| Frequency | 156.2539 MHz |
| Frequency Stability | 25 PPM |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Product Type | Standard Oscillators |
| Output Format | LVPECL |
| Product Category | Standard Clock Oscillators |
| Width | 3.2 mm |
| Height | 1.2 mm |
| Length | 5 mm |