CYAT817AZS61-3A202 OverviewIn terms of packaging, this product comes in a MouseReel package.As part of the 5.893 mm x 5.49 mm package.The Inductors, Chokes & Coils is a superb data acquisition tool, just like other high-quality Inductors, Chokes & Coils's.Please refer to the official website to learn more about the IHLE-2020CD-5A series, family, and product line.
CYAT817AZS61-3A202 FeaturesCYAT817AZS61-3A202 ApplicationsThere are a lot of Cypress
CYAT817AZS61-3A202 Touch Screen Controllers applications.
Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
RADAR processing, digital oscilloscopes
CMOS Image sensors for mobile applications
Medical Instrumentation and medical imaging
Music recording
Digital signal processing
Scientific instruments
Rotary encoder
Displaying
Transducer
| Package / Case | 5.893 mm x 5.49 mm |
| Mounting Style | PCB Mount |
| Qualification | AEC-Q200 |
| Maximum Operating Temperature | + 155 C |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Factory Pack Quantity:Factory Pack Quantity | 2000 |
| Manufacturer | Vishay |
| Brand | Vishay |
| Maximum DC Resistance | 111 mOhms |
| Tradename | IHLE |
| RoHS | Details |
| Series | IHLE-2020CD-5A |
| Packaging | MouseReel |
| Tolerance | 20 % |
| Termination | Standard |
| Subcategory | Inductors, Chokes & Coils |
| Shielding | Shielded |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Inductance | 6.8 uH |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Application | Automotive |
| Product Type | Fixed Inductors |
| Self Resonant Frequency | 18.8 MHz |
| Product | Power Inductors |
| Saturation Current | 2.9 A |
| Product Category | Power Inductors - SMD |
| Width | 5.49 mm |
| Height | 3.3 mm |
| Length | 5.893 mm |