CYTMA545-48LQI36ZZ OverviewFor space savings, it is available in the 0805 (2012 metric) package.Using Surface Mount, it is mounted.A package of MouseReel contains it.During work, the temperature should remain at -.Because the supply voltage is 1.71V ~ 5.5V, high efficiency can be achieved.VJ W1BC Basic Comm is the series number of this electrical component.This component is a part of Capacitors.
CYTMA545-48LQI36ZZ Features0805 (2012 metric) package
Mounting type of Surface Mount
Capacitors subcategory
CYTMA545-48LQI36ZZ ApplicationsThere are a lot of Infineon
CYTMA545-48LQI36ZZ Microcontroller applications.
Instrument control
Instrument control
Toys
Robots
Radio
Television
Heater/Fan
Calculator
Kindle
Christmas lights
| Package / Case | 0805 (2012 metric) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 48-QFN (6x6) |
| Case Code - in | 0805 |
| Case Code - mm | 2012 |
| Capacitance - nF | 10 nF |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Unit Weight | 0.000194 oz |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Factory Pack Quantity:Factory Pack Quantity | 15000 |
| Manufacturer | Vishay |
| Voltage Rating DC | 25 VDC |
| Brand | Vishay / Vitramon |
| Capacitance - pF | 10000 pF |
| RoHS | Details |
| Class | Class 2 |
| Package | Tray |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Series | VJ W1BC Basic Comm |
| Packaging | MouseReel |
| Operating Temperature | - |
| Tolerance | 20 % |
| Termination | Flexible (Soft) |
| Capacitance | 0.01 uF |
| Subcategory | Capacitors |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 5.5V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Dielectric | Y5V |
| Interface | I²C, SPI |
| Product Type | Ceramic Capacitors |
| Resolution (Bits) | 32 b |
| Touchscreen | 2 Wire Capacitive |
| Voltage Reference | - |
| Product | General Type MLCCs |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| Width | 1.25 mm |
| Height | 0.6 mm |
| Length | 2 mm |