DS125BR800ANJYR OverviewTo make transportation easier, the power buffer is packaged in a 54-WFQFN Exposed Pad.Packaged in Tape & Reel (TR) and ready for power buffer.An easy-to-adapt universal mount.A Buffer, ReDriver is a typical type.For its operation, this op amp buffer uses a voltage of 2.375V~3.6V.It is important for 8 channels to work together to ensure quality output.This facilitates CML input.If you want to avoid malfunction, set the operating temperature to -40°C~85°C.Application-specific operational amplifier buffers such as this one are targeted at PCIe, SAS and other markets.For more pin-to-pin solutions, try "DS125BR800".On the op amp buffer, you will find 54 terminals.There is a peak reflow temperature of 260 for this power buffer.The 54 pins are on it.It is necessary to supply voltage 2.5V for normal operation.The receiver is 4-Bit-based.Power supplies from 2.5/3.3V are sufficient for the repeters to run.The video signal spliter contains 4 drivers.
DS125BR800ANJYR Features8 channels.
Mainly used in PCIe, SAS.
4-Bit receiver.
DS125BR800ANJYR ApplicationsThere are a lot of Texas Instruments
DS125BR800ANJYR Signal Buffers, Repeaters, Splitters applications.
Digital Crossconnects
Network Switches/Routers
Backplane Interconnect
Clock Distribution
Protection Switching
Loopback
Clock Distribution
Servers
Industrial PCs
Test Equipment
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 54-WFQFN Exposed Pad |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 54 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Number of Terminations | 54 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Applications | PCIe, SAS |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.6V |
| Terminal Position | QUAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 4 |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Base Part Number | DS125BR800 |
| Operating Supply Voltage | 2.5V |
| Power Supplies | 2.5/3.3V |
| Number of Channels | 8 |
| Differential Output | YES |
| Input | CML |
| Receiver Number of Bits | 4 |
| Number of Drivers | 4 |
| Data Rate (Max) | 12.5Gbps |
| Supply Voltage1-Nom | 2.5V |
| Out Swing-Min | 2 V |
| Delay Time | 200ps |
| Capacitance - Input | 10pF |
| Signal Conditioning | Input Equalization, Output De-Emphasis |
| Height | 800μm |
| Length | 10mm |
| Width | 5.5mm |
| Thickness | 800μm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |