GTLP10B320MTDX OverviewThe package 56-TFSOP (0.240, 6.10mm Width) includes it as part of its contents. In order to achieve this superior flexibility, 10-Bit circuits are used. This electrical device has a logic type of Universal Bus Driver, which means that it is a logic device. An electronic part such as this one is mounted in the way of the Surface Mount-axis. As far as the operating temperature is concerned, it should be higher than -40°C ~ 85°C. As a result of 24mA, 24mA's high and low output current capability, it offers the maximum amount of design flexibility. A * series FPGA is a type of FPGA that is part of the family of FPGAs. With a voltage supply of 3.15V ~ 3.45V, it is able to operate. There is a supplier device package called 56-TSSOP that the company uses as a device package.
GTLP10B320MTDX Features 56-TFSOP (0.240, 6.10mm Width) package
* series
GTLP10B320MTDX ApplicationsThere are a lot of Fairchild
GTLP10B320MTDX Universal Bus Functions applications.
Home theater
Electric grinding wheel
Electrical tools
Sewing machine
DVD
VCD
Computer
Television
Washing machine
Range hood
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 56-TFSOP (0.240, 6.10mm Width) |
| Supplier Device Package | 56-TSSOP |
| Package | Bulk |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | GTLP10B320 |
| Series | * |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3.15V ~ 3.45V |
| Number of Circuits | 10-Bit |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Logic Type | Universal Bus Driver |