HA4314BCB96 OverviewWith its versatility and wide range of applications, it is suitable for a wide range of purposes, including {0}.
HA4314BCB96 FeaturesHA4314BCB96 ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
HA4314BCB96 Special Purpose Analog Switches applications.
Ball screw positioning
Converting
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | 0°C~70°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 14 |
| Applications | Video |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 5V |
| Base Part Number | HA4314B |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 4.5V |
| Number of Channels | 1 |
| Analog IC - Other Type | CROSS POINT SWITCH |
| Neg Supply Voltage-Nom (Vsup) | -5V |
| -3db Bandwidth | 400MHz |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 4:1 |
| Off-state Isolation-Nom | 70 dB |
| Neg Supply Voltage-Max (Vsup) | -5.5V |
| Neg Supply Voltage-Min (Vsup) | -4.5V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V~5.5V |
| Length | 8.65mm |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |