ISL54205AIRZ-T OverviewWith its versatility and wide range of applications, it is suitable for a wide range of purposes, including {0}.
ISL54205AIRZ-T FeaturesISL54205AIRZ-T ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
ISL54205AIRZ-T Special Purpose Analog Switches applications.
Ball screw positioning
Converting
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e3 |
| Feature | Break-Before-Make, USB 2.0 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Number of Terminations | 10 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Applications | Audio, USB |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 2 |
| Supply Voltage | 3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | ISL54205A |
| JESD-30 Code | S-PDSO-N10 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.6V |
| Number of Channels | 2 |
| -3db Bandwidth | 630MHz |
| On-State Resistance (Max) | 4Ohm Audio 5Ohm USB |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| On-state Resistance Match-Nom | 0.02Ohm |
| Switch Circuit | SPDT |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2.7V~3.6V |
| Length | 3mm |
| Height Seated (Max) | 0.85mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |