HA4314BCPZ OverviewAn example of its use is in the {0} package.
HA4314BCPZ FeaturesHA4314BCPZ ApplicationsThere are a lot of Rochester Electronics, LLC
HA4314BCPZ Special Purpose Analog Switches applications.
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
Motor feedback
Packaging
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-DIP (0.300, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Operating Temperature | 0°C~70°C TA |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Applications | Video |
| Number of Channels | 1 |
| -3db Bandwidth | 400MHz |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 4:1 |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V~5.5V |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |