HD3SS3202IRSVT Overview{0} is the package containing the device.
HD3SS3202IRSVT FeaturesHD3SS3202IRSVT ApplicationsThere are a lot of Texas Instruments
HD3SS3202IRSVT Special Purpose Analog Switches applications.
Backstop gauging
Ball screw positioning
Converting
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-UFQFN |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Feature | Bi-Directional |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 16 |
| Applications | USB |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.4mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | HD3SS3202 |
| Output | SEPARATE OUTPUT |
| JESD-30 Code | R-PQCC-N16 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.6V |
| Number of Channels | 2 |
| Analog IC - Other Type | DIFFERENTIAL MULTIPLEXER |
| Bandwidth | 10000MHz |
| Supply Current-Max (Isup) | 0.8mA |
| -3db Bandwidth | 8GHz |
| On-State Resistance (Max) | 8Ohm |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1, 1:2 |
| Off-state Isolation-Nom | 77 dB |
| On-state Resistance Match-Nom | 0.7Ohm |
| Switch-on Time-Max | 500ns |
| Switch-off Time-Max | 500ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 3V~3.6V |
| Normal Position | NO |
| Height Seated (Max) | 0.5mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |