HI4P0222-5 OverviewThis part should be mounted with the {0} mounting type.
HI4P0222-5 FeaturesHI4P0222-5 ApplicationsThere are a lot of HARRIS
HI4P0222-5 Special Purpose Analog Switches applications.
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
Motor feedback
Packaging
Printing
Registration mark timing
Spooling or level wind
Stagecraft
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package | 20-PLCC (9x9) |
| Package | Bulk |
| Mfr | Harris Corporation |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | 0°C ~ 75°C |
| Series | - |
| Applications | Video |
| Number of Channels | 2 |
| -3db Bandwidth | 200MHz |
| On-State Resistance (Max) | 50Ohm |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Switch Circuit | SPST |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 36V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | 36V |
| Features | - |