HPA02286ARLL OverviewTo make transportation easier, the power buffer is packaged in a VQFN.Packaged in Tape & Reel (TR) and ready for power buffer.It is important for 2 channels to work together to ensure quality output.For more pin-to-pin solutions, try "HPA02286".On the op amp buffer, you will find 24 terminals.There is a peak reflow temperature of 260 for this power buffer.3.3V voltage provides the splitter with the power it needs to handle a wide range of demanding tasks.The 24 pins are on it.It is necessary to supply voltage 3.3V for normal operation.It does not work well at temperatures below 0°C.Higher temperatures than 85°C are not recommended.
HPA02286ARLL Features2 channels.
HPA02286ARLL ApplicationsThere are a lot of Texas Instruments
HPA02286ARLL Signal Buffers, Repeaters, Splitters applications.
Digital Crossconnects
Network Switches/Routers
Backplane Interconnect
Clock Distribution
Protection Switching
Loopback
Clock Distribution
Servers
Industrial PCs
Test Equipment
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 3 days ago) |
| Package / Case | VQFN |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 24 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e4 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Not For New Designs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 24 |
| Terminal Finish | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Terminal Position | QUAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Base Part Number | HPA02286 |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Temperature Grade | OTHER |
| Number of Channels | 2 |
| Data Rate | 5 Gbps |
| Telecom IC Type | TELECOM CIRCUIT |
| Height | 1mm |
| Length | 3mm |
| Width | 3mm |
| Thickness | 850μm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |