ICS954203BGLFT OverviewClock program is contained in the package Tape & Reel (TR). There is a TFSOP-serial number on the packaging of this product that identifies it as being packaged in a case. There has been a detection of a device with 1. normaloperation can occur at a frequency of 400MHz. There have been 2011 publications of this part. If you want to mount it with Surface Mount, that's what you should do. Circuits application is essential that the minimum working temperature of this device not be below 0°C. Temperatures below 70°C degrees Celsius should be used.
ICS954203BGLFT FeaturesInclude 1 Circuits
ICS954203BGLFT ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
ICS954203BGLFT application specific timer applications.
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
Broadcast Video
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | TFSOP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2011 |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 400MHz |
| PLL | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240, 6.10mm Width) |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Base Part Number | ICS954203 |
| Output | Clock |
| Main Purpose | Intel CPU, PCI Express (PCIe) |