ICS9FG108DFLF OverviewClock program is contained in the package Tube. There is a SSOP-serial number on the packaging of this product that identifies it as being packaged in a case. Surface Mount is the most recommended mounting type. There has been a detection of a device with 1. normaloperation can occur at a frequency of 400MHz. 0°C ~ 70°C operates within a range of temperatures. There is 3.135 V ~ 3.465 V voltage limitation on the component. It can supply a voltage of 3.135 V ~ 3.465 V. There is only one purpose for this component, Intel CPU Server, PCI Express (PCIe), SATA. Clock program is recommended to use HCSL as the output. There have been 2012 publications of this part. You need to start at ICS9FG108 to find information about a part. If you want to mount it with Surface Mount, that's what you should do. On this device, there are 48 pins. Circuits application is essential that the minimum working temperature of this device not be below 0°C. Temperatures below 70°C degrees Celsius should be used. The series of the part is indicated by --. 48-SSOP is the supplier device package used by the company as its device supplier.
ICS9FG108DFLF FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of HCSL
with 48 Pins
ICS9FG108DFLF ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
ICS9FG108DFLF application specific timer applications.
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
Broadcast Video
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | SSOP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Pins | 48 |
| Supplier Device Package | 48-SSOP |
| Frequency - Max | 400MHz |
| Published | 2012 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | -- |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Voltage - Supply | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Base Part Number | ICS9FG108 |
| Output | HCSL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 400MHz |
| Input | Clock |
| Ratio - Input:Output | 1:9 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | Intel CPU Server, PCI Express (PCIe), SATA |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Package / Case | 48-BSSOP (0.295, 7.50mm Width) |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Input | Clock, Crystal |