IDT82V8313BB OverviewAs a result, it can be used in any number of different applications, including {0}.
IDT82V8313BB FeaturesIDT82V8313BB ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
IDT82V8313BB Special Purpose Analog Switches applications.
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
Motor feedback
Packaging
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | BGA |
| Published | 2004 |
| JESD-609 Code | e0 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 208 |
| Terminal Finish | Tin/Lead (Sn63Pb37) |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Terminal Form | BALL |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 225 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 1mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Pin Count | 208 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Power Supplies | 3.3V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Operating Supply Current | 185mA |
| Logic Function | Multiplexer |
| Supply Type | Single |
| Telecom IC Type | FRAMER |
| Length | 17mm |
| Height Seated (Max) | 1.97mm |
| Width | 17mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |