ISL54220IRUZ-T OverviewUsing this part, {0} can be found.
ISL54220IRUZ-T FeaturesISL54220IRUZ-T ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
ISL54220IRUZ-T Special Purpose Analog Switches applications.
Autonomous vehicles & robots
Backstop gauging
Ball screw positioning
Converting
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-UFQFN |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e4 |
| Feature | Break-Before-Make, USB 2.0 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Terminal Finish | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| Applications | USB |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | ISL54220 |
| Pin Count | 10 |
| Number of Channels | 2 |
| Analog IC - Other Type | DPDT |
| -3db Bandwidth | 742MHz |
| On-State Resistance (Max) | 8Ohm |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Switch Circuit | SPDT |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2.7V~5.5V |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Factory Lead Time | 18 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 10 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Published | 2001 |
| Number of Terminations | 10 |
| Resistance | 8Ohm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Terminal Position | QUAD |
| Number of Functions | 2 |
| Terminal Pitch | 0.4mm |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Max Supply Voltage | 5.5V |
| Min Supply Voltage | 2.7V |
| Operating Supply Current | 9nA |
| Max Supply Current | 12μA |
| Throw Configuration | SPDT |
| Propagation Delay | 250 ps |
| Turn On Delay Time | 35 ns |
| Data Rate | 480 Mbps |
| Supply Type | Single |
| Bandwidth | 742MHz |
| Turn-Off Delay Time | 27 ns |
| Switching | BREAK-BEFORE-MAKE |
| Height | 500μm |
| Length | 1.8mm |
| Width | 1.4mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |