ISL54224IRTZ OverviewWith its features, it can be used in a wide range of applications, such as {0}.
ISL54224IRTZ FeaturesISL54224IRTZ ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
ISL54224IRTZ Special Purpose Analog Switches applications.
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
Motor feedback
Packaging
Printing
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tube |
| JESD-609 Code | e3 |
| Feature | Break-Before-Make, USB 2.0 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 10 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Applications | USB |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | ISL54224 |
| Pin Count | 10 |
| JESD-30 Code | S-PDSO-N10 |
| Number of Channels | 2 |
| -3db Bandwidth | 780MHz |
| On-State Resistance (Max) | 20Ohm |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Off-state Isolation-Nom | 30 dB |
| On-state Resistance Match-Nom | 0.2Ohm |
| Switch Circuit | SPDT |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2.7V~5.25V |
| Length | 3mm |
| Height Seated (Max) | 0.85mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |