ISL54227IRTZ-T OverviewIt varies the range of {0} operating temperature.
ISL54227IRTZ-T FeaturesISL54227IRTZ-T ApplicationsThere are a lot of Intersil (Renesas Electronics America)
ISL54227IRTZ-T Special Purpose Analog Switches applications.
Aerospace
Autonomous vehicles & robots
Backstop gauging
Ball screw positioning
Converting
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
| Factory Lead Time | 19 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 10 |
| Weight | 50.008559mg |
| Packaging | Tape & Reel |
| Published | 2009 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 10 |
| Resistance | 17Ohm |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) - annealed |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Terminal Position | DUAL |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 2 |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Output | SEPARATE OUTPUT |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Max Supply Voltage | 5.25V |
| Min Supply Voltage | 2.7V |
| Analog IC - Other Type | DPST |
| Operating Supply Current | 45μA |
| Throw Configuration | SPST |
| Turn On Delay Time | 160 ns |
| Data Rate | 480 Mbps |
| Supply Type | Single |
| Bandwidth | 790MHz |
| Turn-Off Delay Time | 60 ns |
| Switching | BREAK-BEFORE-MAKE |
| Normal Position | NO |
| Height | 750μm |
| Length | 3mm |
| Width | 3mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |