ISL76120ARTZ-TR5303 Overview{0} is the package containing the device.
ISL76120ARTZ-TR5303 FeaturesISL76120ARTZ-TR5303 ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
ISL76120ARTZ-TR5303 Special Purpose Analog Switches applications.
Backstop gauging
Ball screw positioning
Converting
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~105°C |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Feature | Break-Before-Make, USB 2.0 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 10 |
| Applications | USB |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Number of Functions | 2 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| JESD-30 Code | S-PDSO-N10 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 5.5V |
| Number of Channels | 2 |
| Analog IC - Other Type | DPDT |
| -3db Bandwidth | 880MHz |
| On-State Resistance (Max) | 30Ohm |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Off-state Isolation-Nom | 98 dB |
| On-state Resistance Match-Nom | 0.1Ohm |
| Switch Circuit | SPDT |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2.7V~5.5V |
| Length | 3mm |
| Height Seated (Max) | 0.85mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |