![]()
Add to cart |
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Surface Mount | YES |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2010 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Number of Terminations | 52 |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.7V |
| Terminal Pitch | 0.4mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| JESD-30 Code | S-XQCC-N52 |
| Operating Temperature (Max) | 85°C |
| Operating Temperature (Min) | -40°C |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 2.8V |
| Number of Channels | 1 |
| Analog IC - Other Type | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT |
| Adjustable Threshold | YES |
| Nominal Input Voltage | 13.2V |
| Length | 6mm |
| Height Seated (Max) | 1mm |
| Width | 6mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |