![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C~125°C TJ |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Controller (PD) |
| Voltage - Supply | 60V |
| Number of Channels | 1 |
| Power - Max | 90W |
| Current - Supply | 2mA |
| Internal Switch(s) | No |
| Standards | 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE), 802.3bt, LTPoE++ |
| Auxiliary Sense | Yes |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |