![]()
Add to cart |
| Package / Case | QFN-32 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| RoHS | Details |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Package | Tape & Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®; |
| Mfr | Monolithic Power Systems Inc. |
| Product Status | Active |
| Packaging | Cut Tape |
| Series | MP3924 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Type | Power Sourcing Equipment - PSE |
| Voltage - Supply | 44V ~ 57V |
| Operating Supply Voltage | 44 V to 57 V |
| Number of Channels | 4 |
| Operating Supply Current | 2 mA |
| Current - Supply | 2mA |
| Internal Switch(s) | No |
| Standards | 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) |
| Standard | 802.3af/at |
| Auxiliary Sense | No |