| Package / Case | MSOP-10 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Factory Pack Quantity:Factory Pack Quantity | 3000 |
| Manufacturer | TXC Corporation |
| Brand | TXC Corporation |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| RoHS | Details |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LT4293 |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Product Status | Active |
| Packaging | Reel |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Series | - |
| Type | Powered Device - PD |
| Subcategory | Crystals |
| Voltage - Supply | 60V |
| Operating Supply Voltage | 60 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 2 mA |
| Power - Max | 90 W |
| Current - Supply | 2mA |
| Product Type | Crystals |
| Internal Switch(s) | No |
| Standards | 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE), 802.3bt, LTPoE++ |
| Standard | 802.3af, 802.3at, 802.3bt |
| Auxiliary Sense | Yes |
| Product Category | Crystals |
| Factory Lead Time | 14 Weeks |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TJ |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Controller (PD) |
| Power - Max | 90W |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |