![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-QFN (4x4) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | SI3483 |
| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Product Status | Not For New Designs |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Type | Power Management |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Number of Channels | 1 |
| Current - Supply | - |
| Internal Switch(s) | - |
| Standards | 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) |
| Auxiliary Sense | No |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Not For New Designs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 2.7V~3.6V |
| RoHS Status | RoHS Compliant |