![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 52-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 52-QFN (7x8) |
| Package | Tube |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Product Status | Obsolete |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Type | Controller (PSE) |
| Voltage - Supply | 45V ~ 57V |
| Number of Channels | 12 |
| Power - Max | 13 W |
| Current - Supply | 9mA |
| Internal Switch(s) | No |
| Standards | 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE), LTPoE++ |
| Auxiliary Sense | No |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Published | 2015 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 52 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Voltage - Supply | 45V~57V |
| Terminal Position | QUAD |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Pin Count | 52 |
| JESD-30 Code | R-PQCC-N52 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.6V |
| Power Supplies | 3.354V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 3V |
| Power - Max | 13W |
| Supply Current-Max (Isup) | 15mA |
| Length | 8mm |
| Height Seated (Max) | 0.8mm |
| Width | 7mm |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |