![]()
Add to cart |
| Package / Case | 32-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-DFN (7x4) |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Controller (PD), DC/DC |
| Voltage - Supply | 37.2V~60V |
| Number of Channels | 1 |
| Power - Max | 25.5W |
| Current - Supply | 1.35mA Max |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Standards | 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) |
| Auxiliary Sense | Yes |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |